Biografie

     Kapela Třískáč vznikla v říjnu roku 2013, kdy jsme měli první zkoušku u Ludi v Čínově ve chlívku, kde se konec konců scházíme dodnes :). Jak nás to napadlo? Je pravda, že v oblíbeném klatovském klubu City Pub jsme založili za ty léta, hlavně v ranních hodinách, hodně kapel, ale tuhle jsme dotáhli do konce. Hlavní nápad, založit kapelu přinesl trumpetista Jiří Auermüller, který po dohodě s Milanem Kleisznerem oslovili další členy tohoto skvělého bandu.

     Od vzniku kapely, jsme prošli pár personálními změnami a to, když nás opustil bubeník Milan Kleiszner, který emigroval do Extrabandu revivalu a druhý člen altsaxofonista pan Ing. Jan Hrdina (Geroy), který odešel z pracovních záležitostí. Nastoupili k nám tedy noví dva členové a to bubeník Richard Goldschmid a alt saxofonista David Kovář, kteří plnohodnotně zastoupili naše bývalé kolegy.

     Nakonec se musíme zmínit o našem zpěvákovi, kterého jsme mimochodem hledali hrozně, strašně moc dlouho. Nakonec je jím pan Martin Herák, neboli "Herry". Přes svůj přístup, vynikající hlas, jsme věděli, že je to ta správná volba pro nás. Jízda mohla začít!

     První koncert pod názvem Třískáč jsme měli 3. července 2015 v klatovské kavárně Café Jednorožec.

     Třískáč se nedrží striktně jednoho stylu, ale spojuje více stylů a to od funku, popu až po ska a rock. Všechny naše skladby jsou vlastní tvorby a to z dílny trumpetisty Jiřího Auermüllera.

     Co se týče textů, jsme pořád ve spolupráci s Milanem Kleisznerem, který má básnické střevo a vymýšlí texty, které jsou vtipné a hlavně ze života - a věřte, že se opravdu staly :). Dále nám pak s texty pomáhá jedinečný František Pelíšek.

     Pokud Vás zajímá, jak jsme na tom v současné době, přijďte na nějaký náš koncert a společně vytřískáme sál.

© 2018 Třískáč
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky